Ez a dokumentum egy előző változata!


Levelező szolgáltatás a Mav-IT Kft. üzemeltetésében

Ezen az oldalon leírjuk az általunk az ügyfeleink részére nyújtott levelező szolgáltatás fontosabb paramétereit, és segítséget nyújtunk a szolgáltatás használatához. A hiányzó információkat kérje rendszergazdánktól.

A szolgáltatás paraméterei

A legfontosabb adatok (a „domain.tld” helyett írja be az Ön saját domainjét, azaz a @ utáni részt az email címből):

IMAP szerver címe: mail.domain.tld SSL szükséges
SMTP szerver címe: mail.domain.tld TLS használata és bejelentkezési authentikáció szükséges
  • A bejelentkezési név azonos az e-mail címmel.
  • POP3 szerver használatát nem ajánljuk.
  • Az IMAP szerver eléréhez a 993 port és SSL/TLS titkosítást használatát javasoljuk.
  • Az SMTP szolgáltatás a 25-ös alapértelmezett porton üzemel (SSL/TLS esetében 465 és 587 portok is beállíthatóak).
  • Levelezőszerverünkön levélszemét szűrő rendszer működik, amely védi Önt attól a levélszemét áradattól, ami napjainkban a levelezés során érkezik. Amennyiben egy levelet a spam szűrő szemétnek minősít, akkor azt megjelöli a tárgyban SPAM címkével és áthelyezi a /Spam könyvtárba. Az így megjelölt leveleket Ön könnyedén kiemelheti az értékes levelezéséből manuálisan, vagy szabály létrehozásával. Amennyiben egyéb megállapodás nem született, Önnek alapértelmezésben Economy rendszergazdai csomghoz 3GB/postafiók, Standard csomag esetében 6GB/postafiók, Prémium csomag esetében 12GB/postafiók levelezési tárhely áll rendelkezésére.

Az Ön biztonságos munkavégzése érdekében amennyiben a beérkező levél csatolmánya az alábbi fájlkiterjesztések valamelyikével rendelkezik, az esetben a rendszer azt a levelet karanténba helyezi, és nem kézbesíti a levél eredeti címzettjének. Erre a vírus és egyéb rosszindulatú programok terjedésének megakadályozása végett van szükség. Amennyiben az Ön levelezőpartnere az alábbi fájlok valamelyikét szeretné Önnek küldeni, akkor két lehetősége van:

  1. Tömörítse be pl. .zip állományba a fájlt*
  2. nevezze át a fájlt, és erre a tényre figyelmeztesse Önt a levélben, így Ön vissza tudja nevezni a fájlt a megfelelő kiterjesztésűre, amennyiben a levél feladóját biztonságosnak tartja

* a víruskereső a tömörített állományok tartalmát is vizsgálja, tehát ha mégis rosszindulatú szoftver volt becsomagolva, akkor a csatolmány miatt így is karanténba kerülhet a levél.

Tehát a nem engedélyezett fájlkiterjesztések:

.fdf .ico .ani .cur .hlp .cab .reg .chm .cnf .hta .ins .jse .job .lnk .ma[dfgmqrsvw] .pif .scf .sct .shb .shs .vb[es] .ws[cfh] .xnk .cer .its .mau .md[az] .prf .vsmacros .vs[stw] .ws .com .exe .scr .bat .cmd .cpl .jar .gadget .msi .msp .inf .vbe .ps1 .ps1xml .ps2 .ps2xml .psc1 .psc2

Nem engedélyezett továbbá a fájlkiterjesztésben a sok üres karaktert tartalmazó fájlok.

A levelezőszerveren tűzfalat üzemeltetünk. A tűzfal egyik szolgáltatása figyeli a hibás felhasználónév/jelszó próbálkozásokat, és néhány próbálkozás után kitiltja a szerverről az Ön IP címét. Ebből a levelezőkliens beállításakor Ön csak annyit vesz észre, hogy a szerver nem válaszol többé, a levelezőkliens „karikázni” kezd. Azt, hogy az Ön IP címe ki van-e tiltva a levelezőszerverről, egyszerűen ellenőrizheti: írja be egy böngészőbe (ugyanazon a gépen) a mav-it.hu webcímet, és ha bejön az oldal akkor az Ön IP címe nincs tiltás alatt, ha viszont a mav-it.hu oldal sem jön be, akkor az IP címét a szerver tűzfala letiltotta. Megoldásként az IP címének cseréje jöhet szóba, illetve fix IP cím esetén a tiltás feloldásához keresse rendszergazda kollégánkat telefonon.

Webes levelezés

Ebben az esetben nincs más teendője, mint a böngészője címsorába beírni: https://webmail.domain.tld bejelentkezni az e-mail címével és jelszavával. Minden böngésző támogatott.

Levelezőkliensek beállítása

emClient beállítása (Windows 7 operációs rendszer alatt)

A leírás a Mav-IT Kft. ügyfeleinek készült, a saját levelezőszerverünk beállításait tartalmazza. Az emClient egy (jelenleg két fiókig) ingyenes, kiváló levelezőprogram, ami tartalmaz beépített CalDAV klienset a naptár funkcióhoz és CardDAV klienset a a szinkronizálható címjegyzék használatához. Jelenleg ez a preferált telepített levelezőkliens. (Természetesen alkalmazható egyéb környezetben is, amennyiben a szükséges információkat behelyettesíted.)

Invalid Link

Telepítés

Az emClient sok tekintetben hagyományos email kliens Windows operációs rendszerek alá, azonban van egy olyan tulajdonsága, ami kimagaslóvá teszi a hasonszőrű termékek között: integráltan képes kezelni többféle szinkronizációt is, többek között CalDAV és CardDAV szinkront, ami megkönnyíti a naptárunk és címjegyzékünk szinkronban tartását az asztali számítógépünk és a tabletünk, lapotopunk és okostelefonunk között. Nem ez az egyetlen megoldás, de az emClient egy nagyszerű eszköz ebben, ráadásul (2 fiókig) ingyenes.

1. lépés: töltsük le innen a programot: http://www.emclient.com/download Indítsuk el a letöltött fájl telepítését. Ha az alábbi hibaüzenet fogad, akkor telepítsünk fel egy .NET framework-öt: http://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=17851

Invalid Link

2. Vigyük végig a telepítést “hagyományos” módon.Agree.

Invalid Link

3. Install. A telepítési folyamat a legtöbb számítógép esetén rövid, ha tovább tart egy percnél, akkor kezdhetünk gyanakodni valami hibára.

Invalid Link

4. A középső pipát vegyük ki, ha nem akarjuk, hogy azonnal induljon a Windows betöltése után.

Invalid Link

5. Sikeres indítás után az alábbi kép fogad minket. Válasszunk egy témát, és lépjünk tovább (később még módosítható lesz). Válasszuk ki a “Más” opciót IMAP beállításához.

Invalid Link

E-mail beállítása

Válasszuk ki a “Más” opciót IMAP beállításához.

Invalid Link

Adjuk meg az e-mail címünket.

Invalid Link

Jelöljük ki az “IMAP” opciót, és adjuk meg bejövő szerverként a mail.nanomail.hu -t. A felhasználónév az e-mail cím, a jelszó a tőlünk kapott jelszó.

Invalid Link

Kimenő szervernél minden maradhat úgy, ahon van. A pipa is maradjon üresen, kell a hitelesítés.Tovább…

Invalid Link

A “Teszt eredmény mellőzése…” pipát azonnal be is tehetjük. Tovább…

Invalid Link

A “Név” mezőbe írt nevet fogják látni feladóként a címzettjeink. Általában a saját nevünket írjuk oda. Adjunk valami nevet a fióknak alatta. Mindegy, hogyan hívjuk, lehet pl. “Céges”. A következő panelen “Befejezés”.

Invalid Link

Ha minden rendben, akkor ez a kép fogad egy üdvözlő e-mail-lel.

Invalid Link

Kell még egy apró kiigazítás az SMTP szervernél, mert a legtöbb szolgáltató letiltja a saját internet hálózatán más SMTP szerverek használatát a 25-ös hagyományos porton. (Az SMTP szerver levélküldésnél a kimenő szerver.) Ezért mi most cselhez folyamodunk, és átállítjuk egy másik portra az SMTP szerver adatforgalmát. Az Eszközök → Fiókbeállítások → SMTP fülön az alapértelmezett 25-ös portot írjuk át 2225-re (SSL esetében 465, TLS esetében 587), és OK.


A titkosítás is jól van így (SSL/TLS), és a hitelesítés pipa is maradjon a helyén.

Invalid Link

CalDAV naptár szinkronizáció beállítása

Invalid Link

Eszközök → Fiókbeállítások → Új fiók létrehozása → Naptár → Caldav. Tovább.


Fiók címe: Kérd el az ügyfélszolgálattól!

Invalid Link

A <login> neve legtöbbször az e-mail cím, de lehet vezeteknev.keresztnev, vagy más is. Mi alapértelmezetten az e-mail címet állítjuk be, de ide mindig azt írd, amivel szokásosan bejelentkezel a webirodába. (Az utolsó / jel is fontos!) A <sajáturl> az, amit a webiroda használatakor a .hu/ után találsz a webcímben. Következő lépésként kér egy nevet a fiókhoz, elnevezheted bárhogy, pl. munkahelyi naptár.

Utolsó lépésként a Befejezés gombra kattitva a naptár szinkron készen van.

CardDAV címjegyzék szinkron beállítása

Invalid Link

Eszközök → Fiókbeállítások → Új fiók létrehozása → Névjegyalbum → CardDAV. Tovább…


Invalid Link

A <login> neve legtöbbször az e-mail cím, de lehet vezeteknev.keresztnev, vagy más is. Mi alapértelmezetten az e-mail címet állítjuk be, de ide mindig azt írd, amivel szokásosan bejelentkezel a webirodába. (Az utolsó / jel is fontos!) A <sajáturl> az, amit a webiroda használatakor a .hu/ után találsz a webcímben. Következő lépésként kér egy nevet a fiókhoz, elnevezheted bárhogy, pl. munkahelyi címjegyzék. Utolsó lépésként a Befejezés gombra kattintva a címjegyzék szikron készen van.

Levelezés beállítása IOS 8+ operációs rendszeren (iPhone telefonokon)

Az Apple készülékeken kitűnően használhatjuk a beépített levelezőklienset. A beállítás néhány egyszerű lépésből áll:

Kattintsunk a beállítások ikonra , és a feljövő listában az alábbi módon mehetünk tovább:

Invalid Link
Invalid Link

Invalid Link
Invalid Link

Invalid Link
Invalid Link

Invalid Link
Invalid Link

Az utolsó két lépés az SMTP (levélküldő) szerver beállítása.

Levelezés beállítása Android rendszerű eszközön

  1. A kezdőképernyőn koppintson Alkalmazások > Beállítások > Fiókok és szinkronizálás > Fiók hozzáadása > Kézi beállítás.
  2. A Bejövő levelek kiszolgálójának beállításai képernyőn a Protokoll legördülő menüben válassza ki az IMAP lehetőséget.
  3. Az E-mail cím és a Felhasználónév szövegmezőbe írja be a teljes e-mail címét, például a [email protected] címet, valamint a jelszavát, majd válassza a Tovább lehetőséget. A felhasználóneve megegyezik az e-mail címével.
  4. A Jelszó szövegmezőbe írja be a jelszavát.
  5. Az IMAP-kiszolgáló szövegmezőbe írja be az IMAP-kiszolgálója nevét. mail.nanomail.hu
  6. A Biztonság típusa legördülő menüben válassza SSL vagy TLS titkosítást és a Kiszolgálóport szövegmezőt hagyja változatlanul, majd koppintson a Tovább gombra. Levelezőprogramja elvégzi az IMAP-beállítások ellenőrzését.
  7. A Kimenő levelek kiszolgálójának beállításai képernyőn jelölje be a Bejelentkezés szükséges beállítást, és töltse ki a Felhasználónév és a Jelszó szövegmezőt.
  8. A Kimenő levelezési kiszolgáló mezőbe írja be az SMTP-kiszolgáló nevét. mail.nanomail.hu
  9. A Biztonság típusa legördülő menüben és a Kiszolgálóport szövegmezőben adja meg SSL (port: 465) vagy TLS (port: 587) majd kattintson a Tovább gombra.
  10. A Fióknév szövegmezőbe írja be a fiókja nevét (például „Munkahelyi e-mail”). A Név szövegmezőbe azt a nevet írja be, amelyet az elküldött e-maileken szeretne megjeleníteni (például Lukács Tibor), majd válassza a Beállítás befejezése lehetőséget.

Megjegyzés Előfordulhat, hogy csak a fiók beállítása után 10–15 perccel küldhet és fogadhat e-maileket.


Automatikus válasz beállítása

Ezt a funkciót legtöbbször a szabadságok idején használjuk („out of office” üzenet). Beállítható a válaszok időköze, a válasz szövege, és időzítetten életbe léptethető és kikapcsolható. Nulladik lépésként a kedvenc böngészőnkkel keressük fel a https://domain.tld:2096 weboldalt, és jelentkezzünk be az e-mail címünkkel, és az ahhoz tartozó jelszóval. (A domain.tld értelemszerűen kicserélendő arra a domainre, amelyikhez tartozó email címre szeretnénk beállítani az automatikus választ. Pl. ha a [email protected] az emailcím, akkor az oldal, ahova be kell jelentkeznie a https://cegnev.hu:2096 lesz.) Az alábbi képsorozat az automatikus válasz létrehozását mutatja be 10 lépésben.

Invalid Link
Invalid Link
Invalid Link
Print/export